Powered by Smartsupp
+421 2 59 39 81 11

Seriál HN – Chcem byť exportér: Malí a strední vývozcovia získali novú príležitosť na lepší úrok

Európska centrálna banka pravidelne zvyšuje svoje kľúčové úrokové sadzby. Rast sa čaká aj na jej júlovom zasadnutí. FOTO: REUTERS

 

  • V reakcii na situáciu na trhu s úrokovými sadzbami pre podnikateľské úvery sa Eximbanka SR posilňuje portfólio produktov.
  • Najnovšie ponúka slovenským malým a stredným firmám zvýhodnené financovanie zo zdrojov Európskej investičnej banky.
  • Úver je možné poskytnúť klientom až do objemu 100 percent príslušného financovania, maximálne do výšky 12,5 milióna eur.
  • Viac ekonomického a politického spravodajstva nájdete na HNonline.sk.

Inflácia v eurozóne zostáva vysoká. Na vzniknutú situáciu reaguje Európska centrálna banka, ktorá pravidelne zvyšuje kľúčové úrokové sadzby. Podľa viacerých popredných predstaviteľov európskeho bankovníctva by k ich ďalšiemu rastu malo prísť aj na júlovom zasadnutí ECB. A to najmä vzhľadom na fakt, že napriek množstvu zavedených opatrení stúpajú inflačné riziká.

image

Seriál HN Chcem byť exportér vzniká v spolupráci s Eximbankou SR. FOTO: Eximbanka SR

Aby sa teda infláciu podarilo skrotiť, je potrebné ísť ešte vyššie. Úroková sadzba Európskej centrálnej banky pre hlavné refinančné operácie, ktorá sa považuje za jej základnú úrokovú sadzbu, pritom k dnešnému dňu dosahuje štyri percentá. Na porovnanie – takto pred rokom bola na nulovej úrovni. Odvtedy sa zvýšila dovedna osemkrát – naposledy minulý týždeň.

Nástroje na financovanie

Pokračovanie článku TU