Powered by Smartsupp
+421 2 59 39 81 11

Pre médiá

Kontakt pre médiá

Martina Vráblik Solčányiová

+421 2 59 398 102
press@eximbanka.sk

Novinárom odpovedáme na otázky a poskytujeme odborné stanoviská týkajúce sa EXIMBANKY SR a jej aktivít, vydávame tlačové správy, organizujeme odborné podujatia, workshopy a tlačové konferencie a sprostredkovávame rozhovory s predstaviteľmi EXIMBANKY SR.

Martina Vráblik Solčányiová

Budúci ekonómovia hľadali odpovede na aktuálne výzvy v medzinárodnom obchode a slovenskom exporte

Potenciál exportných príležitostí na najbližšie 3 roky, dopad sankcií EÚ voči Rusku a Bielorusku na slovenský export, prepájanie a úloha ekonomickej diplomacie v praxi, či financovanie malých modulárnych reaktorov. To boli témy semestrálnych prác, ktoré tento týždeň obhajovali študenti Katedry medzinárodného obchodu Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave v rámci predmetu Podnikanie v praxi 1 – EXIMBANKA SR.

Slovenskí exportéri môžu zo vzájomnej spolupráce exportno-úverových agentúr krajín V4 rozhodne získať

Tento týždeň sa v Prahe konalo výročné stretnutie exportno-úverových agentúr (ďalej len ECAs) krajín V4. Na podujatí pod záštitou českého predsedníctva sa zúčastnili český Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) Česká exportní banka (ČEB), poľská exportno-úverová agentúra KUKE, maďarská EXIMBANK a slovenská EXIMBANKA SR. Cieľom stretnutia bola koordinácia pozícií v otázkach spoločného záujmu na medzinárodných fórach napríklad v oblasti energetiky alebo finančných pravidiel štátnej podpory exportu, posilnenie vzájomnej spolupráce, či zdieľanie skúseností a príkladov dobrej praxe.

EXIMBANKA SR dosiahla v roku 2023 zisk, najmä zásluhou bankovej činnosti

Eximbanka podporila, prostredníctvom svojich bankových a poisťovacích činností, v roku 2023 export v celkovej výške 1 540,0 mil. eur. Podľa koncoročných údajov dosiahla majetková angažovanosť Eximbanky (súčet bankovej a poistnej angažovanosti) v roku 2023 výšku 1.140,8 mil. eur, čo predstavuje jednu z najvyšších hodnôt počas existencie Eximbanky a nárast oproti minulému roku o 16,0%.
Rozhovory a prezentácie
Podujatia a workshopy
Logo EXIMBANKY SR
Výročné správy
Výsledky hospodárenia

Kontaktujte nás

Po odoslaní formulára Vás následne bude kontaktovať náš pracovník/čka* Pri anonymnom podaní podnetu, prosím, nezadávajte svoje kontaktné údaje v časti „Vyplňte nasledovné údaje“.

Ukrajina: export, investovanie a obnova hospodárstva.

EXIMBANKA SR je jediný disponibilný slovenský produkt financovania slovenského exportu na Ukrajinu

Aktuálne: Krytie krátkodobých pohľadávok od Eximbanky

Aktuálne: Máte záujem
o expandovaní na Ukrajinu? Dajte nám o tom vedieť

Aké sú možnosti pre slovenských podnikateľov pri obnove ukrajinského hospodárstva

S našimi novinkami budete vždy v obraze.