Powered by Smartsupp

Slovensko-kanadské prieniky

Včera, 9. decembra, privítala Eximbanka na svojej pôde veľvyslankyňu Kanady, jej excelenciu Karen Mollicu, v sprievode zástupcu veľvyslankyne Matea Barneya a obchodnej zástupkyne Natálie Barinkovej. Stretnutie nadviazalo na pracovné rokovania, ktoré delegácia Eximbanky absolvovala v Kanade v októbri 2025 počas výročného zasadnutia Bernskej únie v Ottawe.

Kanada je dlhodobo stabilným partnerom Slovenskej republiky v severoamerickom regióne, naše vzájomné obchodné vzťahy majú dlhoročnú tradíciu. Slovenský export do Kanady v minulom roku dosiahol takmer 400 mil. USD a viaceré aktuálne investičné projekty slovenských exportérov dnes úspešne podporuje aj Eximbanka.

Generálny riaditeľ Eximbanky Rastislav Podhorec a riaditeľ odboru medzinárodných vzťahov Matúš Šársky predstavili kanadským partnerom strategické poslanie našej inštitúcie pri podpore slovenského exportu. Počas rozhovorov boli identifikované viaceré prieniky spoločných záujmov, najmä v oblastiach využívania jadrovej energie a obrany.

V spolupráci s Veľvyslanectvom Kanady plánujeme pripraviť prezentačné podujatie o aktivitách Eximbanky pre širší diplomatický zbor akreditovaný v Slovenskej republike.

Pozrite si ďalšie články
Nezmeškajte dôležité informácie zo sveta exportu
Nezmeškajte dôležité informácie zo sveta exportu
Podobné články
Eximbanka gratuluje Ivanovi Šramkovi k udeleniu štátneho vyznamenania – Radu…
Generálny riaditeľ Eximbanky Rastislav Podhorec v komentári pre HN (Hospodárske…
Rozhovor s Danou Rušinovou, funding manažérkou spoločnosti AgeVolt….
Pozrite si naše produkty
Bankové produkty
Vyberieme balík riešení, ktorý zodpovedá vašim potrebám
Poistné produkty
Vyberieme balík riešení, ktorý zodpovedá vašim potrebám
Máte otázky?
Odbor marketingu a komunikácie

Ing. Martina Vráblik Solčányiová
Riaditeľka

Nezmeškajte dôležité informácie zo sveta exportu