Powered by Smartsupp
+421 2 59 39 81 11

Čo zaujíma slovenské firmy v súvislosti s Ukrajinou?

Obnovu Ukrajiny vnímajú slovenské firmy ako veľkú príležitosť. Zároveň však okrem rizík spojených s prebiehajúcim vojenským konfliktom, vnímajú potrebu: ⚡ reforiem ⚡ posilnenia právneho štátu a ⚡ zníženia korupcie. Ako kľúčovú prekážku pre rozvoj svojich obchodných a investičných aktivít považujú slovenské firmy, 💸 nedostatok dostupných riešení pre financovanie a poisťovanie ich projektov na Ukrajine. Firmy potrebujú najmä 👉 ucelené informácie o obchodných a investičných príležitostiach na ukrajinskom trhu, vrátane ponuky otvorených tendrov. 👀 Vnímajú aj nedostatok lokálnych partnerov, ako aj chýbajúce informácie o potrebách ich potenciálnych klientov na Ukrajine. 💻 Webinár, ktorý sme pripravili v spolupráci s International Finance Corporation (IFC), ukázal záujem slovenských firiem podielať sa na obnove Ukrajiny a bol tiež cenným zdrojom informácii pre ne. Na webnári sa zúčastnilo vyše 80 účastníkov zo Slovenska, Maďarska a Čiech. Má vaša firma ambíciu podieľať sa na obnove Ukrajiny ? ✒Napíšte nám: international_relations@eximbanka.sk

Obnovu Ukrajiny vnímajú slovenské firmy ako veľkú príležitosť.

Zároveň však okrem rizík spojených s prebiehajúcim vojenským konfliktom, vnímajú potrebu:
⚡ reforiem
⚡ posilnenia právneho štátu a
⚡ zníženia korupcie.

Ako kľúčovú prekážku pre rozvoj svojich obchodných a investičných aktivít považujú slovenské firmy,
💸 nedostatok dostupných riešení pre financovanie a poisťovanie ich projektov na Ukrajine.

Firmy potrebujú najmä
👉 ucelené informácie o obchodných a investičných príležitostiach na ukrajinskom trhu, vrátane ponuky otvorených tendrov.

👀 Vnímajú aj nedostatok lokálnych partnerov, ako aj chýbajúce informácie o potrebách ich potenciálnych klientov na Ukrajine.

💻 Webinár, ktorý sme pripravili v spolupráci s International Finance Corporation (IFC), ukázal záujem slovenských firiem podielať sa na obnove Ukrajiny a bol tiež cenným zdrojom informácii pre ne. Na webnári sa zúčastnilo vyše 80 účastníkov zo Slovenska, Maďarska a Čiech.

Má vaša firma ambíciu podieľať sa na obnove Ukrajiny ?
✒Napíšte nám: international_relations@eximbanka.sk